Yedideğirmenler Tabiat Parkı Fotomaratonu Sona Erdi.

Kategori
:Haberler
Tarih :2/6/2015
Okunma Sayısı :2639

Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürlüğü ve Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) tarafından ortaklaşa düzenlenen  "Yedideğirmenler Tabiat Parkı Fotomaratonu"; 30-31 Mayıs 2015 tarihinde Giresun ili Espiye İlçesi Yedideğirmenler Tabiat Parkında Fotoğraf Sevdalılarının yoğun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Yöre halkı; Fotoğraf yarışmacılarına göstermiş oldukları yoğun ilgi münasebetiyle yarışmacıların takdirini kazanmış ve sıcak dostlukların kurulmasına sebep olmuşlardır.

Yarışmanın ilk gününde; Tarihi ve Doğal güzelliklerinin ön planda olduğu Yedideğirmenler Tabiat parkı içerisinde bulunan yürüyüş yolu, su değirmenleri ve mağaraların bulunduğu parkurda, ikinci günü ise Doğal güzellikleri, yöresel mimarisi ve güler yüzlü insanlarının bulunduğu Akkaya köyü ve Yeniköy köyünde Fotoğraf severler deklanşörlerine basmışlardır. Ayrıca, köy muhtarları ve Köy halkının katılımıyla yemek organizasyonu gerçekleştirilmiştir.

Organizasyon sonucunda Giresun Başar Hotel’de düzenlenen törenle Fotomaraton sonuçlandırılarak Derceye giren eserlere ödülleri verildi. Törende Orman Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürü Sn Mustafa BULUT, DKMP 11. Bölge Müdürü Sn Mehmet Sıddık KILINÇER, Espiye Kaymakamı Sn Osman BİLGİN, Espiye Belediye Başkanı Sn Mustafa KARADERE, DKMP 12. Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürü Sn Ertan KUDUBAN, Jüri üyeleri Sn Hamit YALÇIN,  Sn Ata Yakup KAPTAN, Sn Kezban BEKTAŞ, Sn Yunus Türkşad YEGİN, Akkaya Köyü ile Yeniköy muhtarı ve fotoğraf sanatçıları katıldı.yonu gerçekleştirilmiştir.

Fotomaratonun kapanış konuşmasında Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Sn Mustafa BULUT;” katılımcılara alanın Doğal ve Kültürel güzelliklerinden bahsederek Fotomaratonun alanın tanıtılmasına yapacağı katkılardan bahsetmiş ayrıca Akkaya Köyü ve Yeniköy köyü muhtar ve halkına GEZFOD üyelerine, fotoğraf dostlarına ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

97 katılımcının olduğu Fotomaraton’da Şeref Akçay (Ünye) birincilik, Kemal Özkılıç (Giresun) ikincilik, Erdem Çıtlak (Giresun) ise üçüncülük ödülü aldı. Mansiyon ödüllerini ise; Ali Mermertaş (Trabzon), Halit Kahveci (Giresun), Şeref Akçay (Ünye) kazandı.

Fotomaraton’da dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan  fotoğraflar 22-26 Haziran 2015 tarihleri arasında Giresun Can Akengin Sanat Merkezin'de sergilenecektir.

 

 


Facebook Paylaş

Haberler